Dane adresowe:

Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia
ul. Dehnelów 45,
41-250 Czeladź
tel. (32) 263 00 88

Jesteś na: Strona główna / Wystawy / Aktualności

Aktualności

28 CZE 2019

Wernisaż wystawy RE-INKARNACJE Iwy Kruczkowskiej-Król

fot. Agnieszka Termińska

 „Wystawa RE-INKARNACJE składa się z cyklu obrazów inspirowanych pobytem w Indiach. Nawiązuje do estetyki indyjskiej. Treści zawarte w pracach skupione są na zaobserwowanej przeze  mnie koegzystencji ludzi i zwierząt. To zjawisko wydało mi się  na tyle fascynujące, że pragnęłam poświęcić mu ten cykl malarski. Indie to kraj specyficzny, w którym świat religii miesza się ze zwykłą codziennością ulicy.” - mówiła podczas otwarcia swojej wystawy  w GSW Elektrownia  Iwa Kruczkowska – Król. Barwnie opowiadała zachwyconym widzom o poszczególnych obrazach, ich genezie, inspiracjach, technice wykonania, symbolice kolorystycznej, a także rytuałach z nimi związanymi, które są głęboko zanurzone w kulturze hinduskiej.

Artystka jest absolwentką i doktorem krakowskiej ASP. Uzyskała dyplomy z  malarstwa sztalugowego w pracowni Prof. Jacka Waltosia z aneksem z tkaniny unikatowej u Prof. Lilli Kulki oraz ze specjalności scenografia pod kierunkiem Prof. Krystyny Zachwatowicz – Wajdy. Zajmuje się malarstwem, scenografią i tkaniną unikatową. Zorganizowała ponad 20 wystaw indywidualnych i uczestniczyła w ponad 200-tu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, była też kuratorem wystaw. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana podczas konkursów malarskich, stypendystka Miasta Krakowa i Marszałka Województwa Śląskiego. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą m.in. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, Bielskiej Galerii Sztuki BWA, Soleil de I’Est w Orleanie czy MiM Museum in Motion – Castellodi San Pietro we Włoszech.

„W moim malarstwie nie staram się niczego oceniać lub egzaltować. Po prostu zauważam to jako egzotyczną  jakość innej kultury. Nie mówiąc  czy jest to dobre czy złe. Mówię, że to po prostu jest.”- mówi i pisze o sobie artystka.

Wystawę można oglądać do 25 lipca br.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:Pyrek Maciej2017-04-20 15:02:26
  • Aktualizacja publikacji:Pyrek Maciej2017-04-20 15:40:17
  • Wytworzenie publikacji:Pyrek Maciej2017-04-20 15:40:12
  • Zatwierdzenie informacji:Pyrek Maciej2017-04-20 15:40:12
Drukuj Liczba odwiedzin: 56
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl