Dane adresowe:

Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia"
ul. Dehnelów 45,
41-250 Czeladź
tel. (32) 263 00 88

Jesteś na: Strona główna / Wystawy / Aktualności

Aktualności

12 GRU 2018

"Zgoda czy spór" - wernisaż wystawy malarstwa artystów z Krakowa i Monachium

 

7 grudnia w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi  miał miejsce wernisaż wystawy „Zgoda czy spór/ Harmonie oder Konflikt”.

                           To inicjatywa artystyczna, która narodziła się w 2017 roku w środowisku polsko – niemieckich artystów. Do działań artystycznych zostali zaproszeni twórcy z powiatu krakowskiego i monachijskiego. Organizatorem wystawy jest Starostwo Powiatowe
w Krakowie we współpracy z artystami polskimi oraz niemiecka grupą artystyczną „Pies i Kot/ Hund &Katz” i „connect 48/11”.
 Prace prezentowane na wystawie to przekrój różnych technik (są prace malarskie, rzeźba, ceramika fotografia oraz instalacja wideo) ale też prezentacja podobnej wrażliwości artystycznej osób wywodzących się z dwóch historycznie różnych, ale coraz bliższych sobie kręgów kulturowych.
„Zgoda czy spór” to temat niełatwy,  bo  dotyczy wzajemnych relacji, wspólnej - trudnej  przecież - historii. Artyści poprzez swoje prace próbowali,  każdy indywidualnie, odpowiedzieć na  pytanie; czy zgoda buduje, czy właśnie spór stymuluje do działań, pcha świat do przodu
i  wzmaga kreatywność?

Obecność na wernisażu, tak polskich, jak i niemieckich artystów pozwoliła uczestnikom na bezpośredni kontakt i wymianę spostrzeżeń.  Twórcy z zachwytem oglądali swoje prace prezentowane wśród monumentalnych maszyn, świadectwa postindustrialnej przeszłości
a jednocześnie niezwykłej scenografii, niejako  uzupełniającej tematykę wystawy.
Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli Organizatorów: wicestarosty krakowskiego Arkadiusza Wrzoszczyka, Przewodniczącego Rady Powiatu w Krakowie Piotra Goraja, obecny był też radny powiatu Krzysztof Gębala oraz Małgorzata Zięć – dyrektor Wydziału Promocji i Współpracy Starostwa Powiatowego w Krakowie, koordynator współpracy polsko – niemieckiej.

Stronę Gospodarzy wystawy reprezentowali: Adam Szydłowski oraz Marek Rajca – członkowie Zarządu Powiatu oraz Beata Zawiła - Wiceburmistrz ds. społecznych Miasta Czeladź i Dominik Penar – Wiceprzewodniczący Rady Miasta w Czeladzi.
Wernisaż uświetnił koncert kwartetu smyczkowego „Al Pari”.
Wystawa „Zgoda czy spór/Harmonie oder Konflikt” będzie czynna  do  4 stycznia 2019r. w godzinach pracy GSW „Elektrownia”.
                                                       Zapraszamy.

"Zgoda czy spór" - wernisaż wystawy malarstwa artystów z Krakowa i Monachium - fotorelacja

2018-12-12 00:00:00

Kategoria: Galerie Zdjęć
wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:Pyrek Maciej2017-04-20 15:02:26
  • Aktualizacja publikacji:Pyrek Maciej2017-04-20 15:40:17
  • Wytworzenie publikacji:Pyrek Maciej2017-04-20 15:40:12
  • Zatwierdzenie informacji:Pyrek Maciej2017-04-20 15:40:12
Drukuj Liczba odwiedzin: 56
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl